PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557992}

Druga Ziemia

Another Earth
6,6 22 929
ocen
6,6 10 1 22929
6,5 11
ocen krytyków
Druga Ziemia
powrót do forum filmu Druga Ziemia

...lecieć. W najlepszym razie zastałbym tam swoją rodzinę i samego siebie lub swoją rodzinę beze mnie (w wersji, w której to ja zginąłem a oni przeżyli). I albo byłbym bez szans w rywalizacji z Johnem2 (bo dla rodziny byłbym co najwyżej gorszą kopią męża i taty), albo to oni byliby pokiereszowani psychicznie. Co by mi to dało, poza rozdrapaniem ran? Na miejscu Johna albo dalej zasklepiałbym się w swoim bólu albo (wersja optymistyczna i najlepsza dla wszystkich) ogarnąłbym się po tylu latach, kontynuował piękny związek z Rhodą, spróbowałbym wrócić do wykładania (w końcu mam dawną wiedzę i umiejętnosci) i namawiał też narzeczoną do powrotu na studia (jest starsza i z wyrokiem, ale nadal ma super-umysł a wyrok zamyka wiele dzrzwi, ale chyba nie tak całkiem wszystkie).

PS: Muszę to napisać, choć może to głupie - jeżeli ktoś chciałby dziś nakręcić nową ekranizację 1984, to w sumie mamy idealnych odtwórców Julii i Windstona.

ocenił(a) film na 7
Awdar

Gruuuubo!

Awdar

myślę dokładnie tak samo. może bym już nigdy nie kontaktowała się z Rhodą, może to byłoby za trudne ale bym nie poleciała. na Ziemi żona i dziecko umarły i już. trzeba iść do przodu choć wiem że to trudne.

ocenił(a) film na 5
Awdar

Fajne rozważania, chociaż ja myślę, że jak człowiek znajdzie się "na miejscu Johna" to dopiero wtedy wie co by zrobił:) A tak to tylko możemy "na zimno" spojrzec obiektywnie na sytuację. Jak w grę wchodzą emocje i uczucia to jest już inna bajka, niż jak się jest obserwatorem.

ocenił(a) film na 9
Awdar

Nie wszystko musi być racjonalne. Dzisiejsze plany rozdysponowania głównej nagrody w kumulacji lotto to jedno, a to co byśmy CZULI i jak reagowali w razie ziszczenia to drugie. Wiele osób twierdzi, że miłość jest nielogiczna, a niektórzy nawet powtarzają, iż "w miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone". Chęć, pragnienie aby zobaczyć żonę i dziecko, które opłakiwał wiele lat okazała się silniejsza niż analizy. Teoria pękniętego lustra - wypadek spowodowało wpatrywanie się Rody w Drugą Ziemię, w chwili dostrzeżenia odbicia rzeczywistości mogły się rozprząc. I tak chyba było, bo Roda "bis" nie miała powodu rezygnować z podróży na rzecz Johna, gdyż pojawiła się "u nas".
Niemniej jednak twoje plany wydają mi się trafniejsze.

ocenił(a) film na 7
Odyseja2012

Nawet na sto procent się rozczepiły (co najwyżej później), bo przecież dwie panie naukowiec rozmawiające przez radio właśnie rozmawiają ze sobą a nie mówią tego samego.

Rhoda2 raczej nie wygrała wycieczki w konkursie, tylko była członkiem oficjalnej, naukowej ekipy, bo na Ziemii2 nie było wypadku i ona skończyła MIT (tę samą uczelnię co Howard z TBBT, inny sławny ekranowy astronauta ostatnich lat ;))) i pracuje w NASA. W ostatniej scenie jest lepiej ubrana niż zwykła Rhoda itd. Ale to już inny temat, przerabiany m.in. wielokrotnie w innych wątkach na forum FW ;)

Odyseja2012

Zgadzam się z wersją dlaczego Rhoda pojawiła się na Z1
a co do Johna, to jego główną motywacją zdaje się być to, że przeważyła tęsknoto do ponownego ujrzenia żony, dzieci... Chyba nie była aż tak głupi, aby nie zdawać sobie sprawy, że nie ma szans zasąpić Johna z Z2... No ale może wystarczyloby mu do pogodzenia się z losem, gdyby właśnie ujrzał swoich "bliskich", którzy (W tej wersji wyjaśnienia) żyli by na Z2 i nie zostali zabici przez Rhode:)

Ogólnie, całkowicie szczerze, to ten film działał na mnie strasznie usypiająco, choć bardzo chciałem go obejrzeć... Niestety za mało się dzieje (i nie mam tu na myśli strzałów, ufoludków i efektów spec)

dia8el

Ostatnia scena uratowała ocenę filmu :)
Genialne :)

ocenił(a) film na 8
Awdar

Ciekawe, co by było, gdyby naukowo potwierdzono istnienie światów równoległych? Ludzkość dostałaby chyba fioła na tym punkcie, bo skala wydarzenia byłaby ogromna - to tak, jak by odnaleźć życie pozaziemskie we wszechświecie. Sądzę, że większość ludzi próbowałaby za wszelką cenę dostać się do innych światów. Powodów zapewne byłoby tyle ilu samych chętnych do przejścia w inne wymiary.

Przy okazji - jeśli kogoś szerzej interesuje ten temat, to polecam serial "Sliders".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones