PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730061}

Tajemnica Instytutu Atticus

The Atticus Institute
5,8 13 088
ocen
5,8 10 1 13088
Tajemnica Instytutu Atticus
powrót do forum filmu Tajemnica Instytutu Atticus

zaskoczony...

ocenił(a) film na 8

Jestem pozytywnie zaskoczony. Nie spodziewalem sie, ze "dokumentalizowany" horror moze do mnie przemowic. Sama fabula, sposob przedstawienia opetania, gra aktorska nawiedzonej Pani no i forma, ktora wg mnie bardzo pomogla daje mocne 8 pkt. Troche mnie denerwowalo przerywanie "mocniejszych" scen wywiadami, ale nie przeszkadza to w odbiorze. Adrenalina mimo to skacze, tak jak powinna. Czy znacie jakies podobne gatunkowo filmy godne uwagi?

ocenił(a) film na 9
loogin89

Ja również i dosyć się wystraszyłam nie spodziewałam się czegoś takiego na pewno. Trzyma strasznie w napięciu, i to,że jest na faktach dodaję gęsiej skórki. Po prostu zaczynając oglądać wrzuciłam pauzę i poszłam po chłopaka z wymówką,że znalazłam film jaki możemy obejrzeć. Zazwyczaj to on się boi, a ja jestem to twardzi-elką. W tej sytuacji po prostu chciałam to oglądać z kimś, bo nic innego jak bałam się być sama. Wyobraźnia itp robi swoje a film naprawdę mocny. Daję 9 bo oglądam ostatnio dużo filmów grozy, horrorów i żadnemu nie daję wyżej niż 6 a tu jest po prostu wielkie bum. Dosłowne, trochę ku ironii hah

ocenił(a) film na 7
TrefnaPanna

Na faktach to on na szczęście nie był

ocenił(a) film na 2
TrefnaPanna

Jak tyle widziałaś to może polecisz jakiś horror? Np twoje Top 5 czy top 10. Bo ja też widziałem ich setki i uważam, że ten gatunek jest tak wyeksponowany, że prawdziwą sztuka jest nakręcić w tych czasach coś oryginalengo, na prawdę godnego miana kina grozy. Jeśli chodzi o ten film to moim zdaniem był to zwykły, klasyczny gniot. Nie straszny, nijaki, słabo zagrany...

ocenił(a) film na 2
Gladiator1000

* wyeksploatowany

ocenił(a) film na 9
Gladiator1000

Hej to będzie taki mix starych i nowych a więc :
1. Udreczeni
2.Matrys
3. Czarownica z Nowej Anglii
4. Tajemnica Marrowbone
5. Leatherface
Mi się podobają, daj znać pewnie wiele z tego oglądałeś. Też napisz swoją listę nr5 moze po prostu lubimy co innego, i stąd takie zróżnicowanie w ocenach.

ocenił(a) film na 2
TrefnaPanna

Hej dzięki wielkie, na pewno obczaję. Dwa z nich już widziałem, ale zapomniałem ocenić. Poniżej moja lista, być może ty też coś już z nich widziałaś, bo to klasyka. Daj znać a przekonamy się jak bardzo różnimy się w guście filmowym :)
1). Naznaczony z 2010r.
2). Kobieta w czerni 2012
3). Obecność 2013
4). Coś za mną chodzi 2014
5). 1408 z 2007

ocenił(a) film na 9
Gladiator1000

Oglądałam wszystkie i przyznam, że każdy z nich mi się podobał. Jeszcze "Mama" miał dla mnie wyjątkowo fajny klimat.

ocenił(a) film na 2
TrefnaPanna

Mama również mi się bardzo podobała. Dzięki wielkie jeszcze raz, akurat odpalam sobie jeden z filmów, które poleciłaś :)

ocenił(a) film na 7
TrefnaPanna

Ten film nie jest oparty na faktach.
Podobnie jak Blair Witch Project twórcy puścili fake, żeby podbić zainteresowanie filmem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones